محور بادامک آب وهوای یزد هواشناسی یزد کمینه دما

محور بادامک: آب وهوای یزد هواشناسی یزد کمینه دما بیشینه دما امروز یکشنبه 3.اردیبهشت استان یزد

گت بلاگز فرهنگی هنری استقبال از فیلمی با عنوان داعش در جشنواره جهانی فجر

فیلم سینمایی «باد سیاه» جهت زیاد دیده شدن به جهت عنوان خاصی که دارد، حمایت بیشتری را می‌طلبد.

استقبال از فیلمی با عنوان داعش در جشنواره جهانی فجر

ابراهیم سعیدی کارگردان سینما با اشاره به حضور فیلم خود در جشنواره جهانی فجر در گفت و گو با خبرنگار حوزه سینماگروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ گفت: فیلمی با عنوان «باد سیاه» را در بخش «جشنواره جشنواره ها» و «زیتون شکسته» جشنواره جهانی فجر به نمایش درآوردم البته نویسندگی یکسان و مونتاژ این فیلم بر عهده من بوده و حسین حسن کارگردان آن را بر عهده دارد.
وی افزود: می توان گفت که فیلم «باد سیاه» نخستین فیلمی است که در دنیا در خصوص داعش ساخته شد یعنی فیلمبرداری این فیلم به موازات اتفاقاتی که در سال 2014 در عراق افتاد و داعش ظهور کرد، شروع شد به همین علت هم به نوعی می توان فضا و اتمسفر حاکم بر منطقه را در آن احساس کرد.

عبارات مهم : زندگی

وی اضافه کرد: در فیلم «باد سیاه» از فضای زندگی واقعی آدم ها استفاده شده است است.
این کارگردان راجع به بازخورد فیلم در جشنواره جهانی عنوان کرد: بازخورد فیلم در جشنواره جهانی فجر بد نبود و همین سه نوبت اکرانی که به نمایش آن تخصیص داده شده است داده شد جهت معرفی آن در کشور عزیزمان ایران خوب بود ولی به نسبت، نیاز به تبلیغ بیشتری داشت تا بتواند افراد بیشتری را به عنوان مخاطب به خود جذب کند.
سعیدی از اکران دیگر «باد سیاه» چنین گفت: این فیلم در سال 2016 در زیاد از 50 جشنواره بین المللی اکران شده است و در زیاد این فستیوال ها هم به نوعی جزو فیلم های بحث برانگیز بوده است.
سعیدی در خصوص بروزترین فعالیت های خود خاطرنشان کرد: فیلم مستندی به نام «هیوا» را راجع به عنوان خشک شدن دریاچه ارومیه خواهم ساخت و در اصل فیلمی است که با ساختار مستند داستانی تولید می شود .
وی افزود: فیلم «هیوا» روایتگر زندگی دو خانواده است که در روستاهای حاشیه دریاچه زندگی می کنند و به نوعی تأثیرات خشک شدن دریاچه روی زندگی این افراد را بررسی کردیم.
سعیدی اظهار داشت: هم اکنون مرحله مونتاژ فیلم «هیوا» در حال اتمام است و روتوش های نهایی آن زده می شود.
سعیدی تصریح کرد: این کار را جهت تلویزیون انجام دادم و قاعدتأ پخش آن هم باید با تلویزیون هماهنگ شود به همین علت وقت پخشش هنوز مشخص نشده ولی فکر کنم نخستین حضورش در کشور عزیزمان ایران حداقل در سینما حقیقت اتفاق بیفتد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: زندگی | سینما | دریاچه | جشنواره | جشنواره | کارگردان | فیلم سینمایی باد سیاه | ابراهیم سعیدی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog