محور بادامک آب وهوای یزد هواشناسی یزد کمینه دما

محور بادامک: آب وهوای یزد هواشناسی یزد کمینه دما بیشینه دما امروز یکشنبه 3.اردیبهشت استان یزد

گت بلاگز فرهنگی هنری ماه مبارک رمضان، ماه ایستادگی در برابر جبهه باطل

مؤمن در این ایام باید تمام وجود خودش را متوجه این ماه بکند و جهت مبارزه با شیطان، ایستادن در برابر زیاده خواهی جبهه کفر آمده کند و ایمانش را تقویت نماید.

ماه مبارک رمضان، ماه ایستادگی در برابر جبهه باطل

حجت السلام بهاری در گفتگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترتگروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ در خصوص فضیلت ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به آنکه جبهه حق همواره در برابر جبهه باطل مقاوم بوده و شیطان هم تا روز قیامت دست از نبرد با جبهه حق برنمی دارد. بنابراین پرودگار متعال جهت جلوگیری از غفلت مومنان و تقویت ایمان جبهه حق، ایامی همچون ماه مبارک رمضان را قرار داده هست.
وی بیان کرد: امام سجاد(ع) در دعای چهل و چهارم صحیفه سجادیه که به مناسب حلول ماه رمضان هست، این ماه را ماه پاکی ها، رهایی انسان از گناهان، خلاص شدن از آلودگی ها و رفتن به سوی پاکی ها معرفی می فرمایند.همچنین امام سجاد(ع) در مورد شاخصه های این ماه می فرمایند که، ماه مبارک رمضان انسان را سیقل می دهد، ایمان او را تقویت می کند و به آینده امید وارش می کند.

عبارات مهم : شیطان

حجت السلام بهاری در خصوص شاخصه های روزه داران افزود: شخص روزه دار در طول ماه رشد می کند و به فضیلت های او اضافه می شود. هر روز روزه دار جهت او یک مرحله به حساب می آید لذا در عید فطر زمانی که مؤمن روزه دار به نماز می ایستد و نه قنوت را که به تعبیر عرفا نماد دهه های ماه های رجب، شعبان و رمضان هست، می خواند. رشد می یابد و به مراتب عالیه می رسد.
وی ادامه داد: جهت همین است که پروردگار متعال، شب های قدر را در این ماه قرار داده است و به تعبیر پیامبر اکرم(ص) در این ماه، برکت، رحمت و مغفرت به بندگان خدا ارزانی داده می شود. در این ماه است که دست و پای شیطان بسته می شود، نفس کشیدن و خواب مؤمن نیز عبادت می گردد.
حجت السلام بهاری در مورد قدرشناسی ماه رمضان تصریح کرد: سفارشات بسیاری در خصوص قدر شناسی ساعات و لحظات این ماه شده است و در این رابطه دعا های متعددی نیز تأکید شده است هست. از جمله دعای اعجاب انگیز سحر که هنگامی که شرح امام خمینی(ره) براین دعا را می خوانیم، متوجه عظمت این دعا می شویم. همچنین در این ماه به خواندن دعای ابوحمزه ثمالی که از امام سجاد(ع) نقل شده، مناجات خمسه العشر، دعای افتتاح و پانزده دعا از صحیفه سجادیه سفارش مؤکد شده است هست.
در آخر حجت السلام بهاری در خصوص وظایف مؤمن تأکید کرد: در ماه مبارک رمضان به تعبیر پیامبر اکرم(ص)، ضیافت الهی هست، ایامی است که ماه به مهمانی خدا دعوت می شویم، مهمانی که سراسر آن برکت، رحمت و مغفرت هست. از این روی مؤمن در این ایام باید تمام وجود خودش را متوجه این ماه بکند و جهت مبارزه با شیطان، ایستادن در برابر زیاده خواهی جبهه کفر آمده کند و ایمانش را تقویت نماید.مؤمن در این راه باید وقت ها را غنیمت شمرد و از خود مواظبت های مورد نیاز را انجام دهد. همچنین مؤمنان خوب است که جهت محتاجان دعا و به خصوص امام مهدی(عج) را دعا بفرمایند تا جبهه ایمان بر جبهه باطل پیروز شوند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: شیطان | ماه رمضان | ماه رمضان | حجت الاسلام بهاری | امام سجاد | رمضان96 |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog