محور بادامک آب وهوای یزد هواشناسی یزد کمینه دما

محور بادامک: آب وهوای یزد هواشناسی یزد کمینه دما بیشینه دما امروز یکشنبه 3.اردیبهشت استان یزد

گت بلاگز وب‌گردی مشوق های صادراتی پیش زمینه کارآفرین

دولت با حمایت از بخش صادرات و با مشوق های ابزاری می تواند به تولید پایدار و اشتغالزایی در کنار ارزآوری میلیارد دلاری کمک کند.

مشوق های صادراتی پیش زمینه کارآفرین

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، ودودی قائم مقام شرکت توسعه و تجارت گفت: در سال گذشته به لحاظ ارزشی 38درصد و به لحاظ وزنی 3/5 درصد رشد صادرات داشتیم.

عبارات مهم : ایران

وی افزود: آمارهای صادراتی نشان می دهد مشوق های ابزاری باید بتواند در عرصه های بین الملل صادرات را زیاد کردن بدهد و باید مشوق ها بنگاهها را قوام بدهد و به مرور باید این حمایت ها کم کردن یابد و مسابقه ها جایگزین شود.

مودودی گفت: آنچه ما در کشور عزیزمان ایران به صورت حمایت نقدی انجام می دهیم، در دنیا اتفاق نمی افتد بنابر این آنچه در چین یا دیگر کشورهای همسایه هنگام صادرات انجام می شود، با کشور ما متفاوت هست. آنها جهت تجارت با ما تعرفه می بندند و جهت صادرات ما تعرفه ها قیمت ها را زیاد کردن می دهند. وی ادامه داد: ارزش افزوده از 9 درصد به 17 درصد تبدیل شده است است.

وی افزود: هنگامی که کشور عزیزمان ایران در مناقصات پیشرفت داشته باشد، در مواردی از جمله گارانتی های بانکی رشد داشته باشد، کشورهای پیشرفته در اقتصاد سنگ اندازی می کنند و اینها جهت خزانه دولت مسئله آفرین می شوند.

مودودی گفت: منابع مشوق های صادراتی در دوبخش بود: یکی صندوق توسعه ملی و دیگری یارانه هایی که به این بخش تعلق می گرفت.

محمدرضا انصاری مدیر انجمن صارکنندگان خدمات فنی و مهندسی دیگر مهمان برنامه با اشاره به اهمیت صادرات در جهت حمایت از تولیدکنندگان داخلی گفت: تاثیر صادرات در رشد و شکوفایی اقتصاد بدان معناست که نقشی درون زا داشته به توانمندی داخلی کمک می کند.

انصاری با اشاره به سال های تحریم به عنوان عاملی بازدارنده جهت رشد صادرات در کشور افزود: در این سال ها که کشور اسیر تحریم های ظالمانه بود متاسفانه اکثر بازارهای جهانی را از دست دادیم که در صورت حمایت های دولتی می توانیم این بازارها را دوباره فتح کنیم.

او با ارائه تعریفی از صادرات به عنوان استفاده از تقاضای خارج از مرزها آن هم بدون هزینه های گذاف یادآور شد: امسال که بنام حمایت از کارآفرین نامگذاری شده است بدان معناست که این صادرات است که ایجاد تقاضا کرده به کارآفرین رونق می دهد.

انصاری ظرفیت صادراتی کشور عزیزمان ایران در بخش فنی مهندسی کشور عزیزمان ایران را 600 میلیارد دلار برآورد کرد که تنها با حمایت های دولتی می توان به این ظرفیت اوج دست یافت.

رئیس انجمن صارکنندگان خدمات فنی و مهندسی با بیان اینکه صادرکنندگان کشور در حال حاضر نیازمند حمایت های نقدی و متناسب با تولید هستند تاکید کرد: این نوع از حمایت به صادرکننده کمک می کند تا بتواند با رقبای خارجی مسابقه کند.

او ادامه داد: مشوق های نقدی در چندسال نخست با نشانه فتح بازارهای جهانی و با عنوان ارائه جوایز نقدی به صادرکنندگان می تواند بسیار بافایده و سودمند باشد لیکن به صادرکنندگان قدرت تخفیفات زیاد به مشتریان را داده در نتیجه فتح بازارهای جهانی را ممکن می سازد.

او نقش مشوق های صادراتی و بحث ارائه گارانتی نامه ها را دو عامل مهم جهت رسیدن به رشد صادراتی 25 میلیارد دلاری در بخش فنی مهندسی بیان کرد و افزود: این امر تنها در 5 سال ممکن هست، موضوعی که رقبای خارجی ما از آن آگاه اند و تلاش می کنند با ایجاد دست اندازهایی در این زمینه اختلال هایی ایجاد کنند.

او با انتقاد از تجمیع سه وزارتخانه به یک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت در مورد وظایف وزارتخانه صادرات تصریح کرد: این وزارتخانه باید جلوی ناهماهنگی ها را در بین سه وزارتخانه دیگر بگیرد.

مودودی قائم مقام شرکت توسعه و تجارت دیگر مهمان برنامه گفت: در سال گذشته به لحاظ ارزشی 38درصد و به لحاظ وزنی 3/5 درصد، رشد صادرات داشتیم.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | تجارت | صادرات | مهندسی | تیتر امشب | تولید و اشتغال | اشتغالزایی |

مشوق های صادراتی پیش زمینه کارآفرین

مشوق های صادراتی پیش زمینه کارآفرین

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog